blog.tmch.pl

Zupa dyniowo-soczewicowa

Zupę dyniową można przyrządzić na dziesiątki sposobów. Ten przepis jest wzbogacony soczewicą, co czyni go pełnowartościowym, jednogarnkowym posiłkiem.

Dynia

Dietetyka chińska postrzega ją jako warzywo należące do Przemiany Ziemi o termice neutralnej. Pomiędzy niektórymi odmianami są małe wahania termiczne...

Dyniowy krem z wędzonym twarogiem

Dynia nadal króluje. Tym razem z moim ulubionym wędzonym akcentem. Zamiast twarogu można użyć wędzonego tofu.

Prosty chleb pieczony wg 5 przemian

Chociaż nie lubię słodyczy, to uwielbiam złożone węglowodany w postaci zbóż i ich przertworów.

Tabele produktów żywnościowych

Jeśli gotujecie wg 5 przemian, a nie pamiętacie w jakiej przemianie znajdują się poszczególne produkty, to zachęcam do korzystania z tabel. Mają wygodna wyszukiwarkę.

Pizza wg 5 przemian

Pizzę przyrządzam z zaledwie z odrobiną sera koziego (można w ogóle pominąć) i bukietem przypraw w zwiazku z czym nie stanowi ona ryzyka zaśluzowania organizmu.

Poori

Uwielbiam te nadymające się placki smażone w rozgrzanym ghee lub oleju (używam rzepakowego, tłoczonego na zimno).

Dal - zupa soczewicowa

Soczewica jest bardzo łagodnym strączkiem, bez problemów strawią ją nawet osoby nie tolerujące fasoli.

Placek z warzywami wg 5 przemian

Dzisiejsze danie ma neutralną, lekko ciepłą termikę. Jest odżywcze i nawilżające.

Paprykarz jaglano sojowy wg 5 przemian

Pasty do chleba przygotowuje się szybko, można je trzymać kilka dni w lodówce, są zdecydowanie lepsze i zdrowsze niż pasty i pasztety z puszek.

Moja oferta

W ramach terapii z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oferuję:

  • masaż akupresurowy
  • akupunkturę (a także bańki i moxa)
  • porady dietetyczne wg 5 przemian
  • ziołolecznictwo (uzywam ziół chińskich dopuszczonych do obrotu w UE).
Wizyta u mnie kosztuje 100-250zł.
Pierwsza konsultacja - 200zł.
Pojedynczy zabieg akupunktury kosztuje 100zł.
Porad dietetycznych udzielam bez dodatkowych opłat w ramach wizyty.
Półtora godzinny masaż całego ciała kosztuje 250zł, pół godzinny masaż stóp 100zł, 40 minutowy masaż pleców, karku i ramion 120zł.

Jeśli chcesz zmian, chcesz poprawy zdrowia ale mój cennik jest dla ciebie zbyt wysoki, napisz do mnie. Być może będzie możliwość całościowej lub częściowej wymiany barterowej.

Do akupunktury używam jednorazowych, posrebrzanych igieł, nie są dodatkowo płatne.

Cena miesięcznej terapii ziołowej, to ok. 300zł, tutaj nie ma bonifikaty ani barteru, ponieważ sprowadzaniem i przygotowywaniem receptur ziołowych zajmują się inne osoby.

Przed podjęciem terapii warto poważnie zastanowić się nad jej sensem i wagą. Zwykle zgłaszają się do mnie osoby z problemami nawracającymi i przewlekłymi, często po wielu latach farmakoterapii. Jeśli należysz do tej grupy, to wiedz, że leczenie prawdopodobnie nie będzie łatwe.
Aby leczenie zakończyło się sukcesem potrzebna jest zmiana diety, a często sposobu myślenia, intencji do własnej osoby i działania w życiu. Do tego dochodzi konsekwentne picie ziół (smak zwykle nie zachwyca), czasem akupunktura. Wierzę, że właśnie taki sposób podejścia do leczenia ma głęboki sens i gwarantuje przemianę, która usuwa przyczyny choroby.

Zapraszam wszystkie potrzebujące i myślące podobnie osoby. W celu umówienia się na konsulatację on-line lub wizytę w gabinecie proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.